Trening Umiejętności Społecznych - tygodniowy turnus terapeutyczny nad morzem

6 –13 Września 2020 r.

„Jesień nad morzem”

CENA SPECJALNA 2450 złotych

Fundacja Vivere Aude zaprasza rodzica z dzieckiem na Trening Umiejętności Społecznych - tygodniowy turnus terapeutyczny nad morzem. To doskonała okazja, by lepiej poznać siebie i swój sposób funkcjonowania w relacji z dzieckiem.

Zaangażowanie rodzica w proces terapeutyczny dziecka jest niezwykle ważne! To rodzic spędza ze swoim dzieckiem najwięcej czasu i jest jego przewodnikiem, dlatego też wspieranie dziecka w doświadczaniu i ćwiczeniu nabytych wcześniej umiejętności to właśnie zadania rodzica. By nauczone umiejętności utrwalały się i zaczęły występować spontanicznie w życiu codziennym potrzeba dać dziecku możliwość wykorzystywania ich w różnych środowiskach i sytuacjach.

 

 

Poprzez nasze warsztaty chcemy wspierać rodziców, dzielić się swoimi spostrzeżeniami i terapeutycznymi pomysłami. Rodzic będzie miał możliwość ćwiczenia umiejętności razem z dzieckiem pod okiem pedagogów i psychologów od lat pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Jak wygląda nasz wyjazdowy TUS?

 

W wyjazdowym treningu będziecie Państwo  zdobywać umiejętności i dążyć do pozostawania w „tu i teraz”. Dzięki temu wszyscy uczestnicy będą mogli na bieżąco otrzymywać informacje zwrotne na temat swoich zachowań i sposobu, w jaki są odbierani. Dowiedzą się też, jak mogą modyfikować zachowania na bardziej pożądane.

Trening daje także możliwość doświadczania, nazywania i wyrażania własnych uczuć oraz zrozumienia ich wpływu na zachowanie wobec innych. Jest też znakomitą okazją do eksperymentowania z nowymi zachowaniami i odkrywania różnych sposobów funkcjonowania dzieci w nowym środowisku.

 

 

„tu i teraz"

Członkowie grupy są i będą dla siebie wsparciem w rozwoju i zmianach. Charakter zajęć sprzyjać będzie otwieraniu się i wyrażaniu emocji w bezpiecznej, pełnej zaufania i akceptacji atmosferze.

Ważnym elementem treningu będzie również nauczenie się bycia z dzieckiem i spędzanie z nim czasu.

Będzie to również czas odpoczynku, zdobycia pozytywnej energii, tworzenie grupy wsparcia nowych przyjaciół.

Zajęcia będą odbywały się wielotorowo. Prowadzone będą w grupach tylko dla rodziców, a w tym czasie dzieci będą uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych specjalnie dla nich. Chcemy jak najbardziej efektywnie wykorzystać czas, dlatego też część zajęć będzie organizowana w łączonej grupie rodzice i dzieci. Chcemy wykorzystać miejsce, w którym będziemy, a więc zajęcia będą się odbywały w różnych miejscach, w różnym czasie, tak aby połączyć terapie z odpoczynkiem.

Zależy nam na nauczeniu rodziców spędzania czasu wolnego z dzieckiem na zasadzie bliskości, a nie obok („bez protez atrakcyjności”).

wsparcie

czas z dzieckiem

odpoczynek

 

22 godziny - zajęć dla rodziców

30 godzin - zajęć dla dzieci

Zamieszkamy w Juracie - idealne miejsce dla dzieci i rodziców. Kojący szum morza, piaszczysta plaża, duże nasłonecznienie i położenie ośrodka w lesie pozwoli na wspaniały odpoczynek i intensywne zajęcia.

Jurata -

miejsce warsztatów

 

Koszt za wyjazdowy Trening Umiejętności Społecznych wynosi 2750 2450 

Cena zawiera:

  • Terapię i zajęcia grupowe dla dzieci i rodziców według powyższego opisu nad morzem
  • Zakwaterowanie rodzica i dziecka w pokoju dwuosobowym w hotelu Rewita Delfin w dniach 6 – 13 września 2020
  • Wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
  • Opiekę specjalistów podczas trwania zajęć
  • Materiały zajęciowe dla dzieci i rodziców

 

 

Termin i miejsce wyjazdowego Treningu Umiejętności Społecznych „Jesień nad morzem”:

Termin: 6 - 13 Września 2020 r.

Miejsce: Ośrodek Delfin Rewita, Jurata, ul. Helska 2, 84-150 Jurata

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Marzena Mandziej: 570 900 220