Autyzm teraz w diagnozie, terapii i edukacji

Zapraszamy na konferencję!

 

Zaburzenie ze spektrum autyzmu jest tematem, który cały czas budzi wiele pytań, lęków i pobudza do ciągłych rozważań.

Dzięki wielu prowadzonym badaniom wiedza na temat ASD wciąż się poszerza i jest źródłem dyskusji nie tylko dotyczących etiologii czy postępowania terapeutycznego ale również zwraca się uwagę np. na choroby współistniejące. Ważnym obszarem rozważań jest komfort życia prywatnego i zawodowego osób ze spektrum autyzmu.

Wychodząc naprzeciw Państwa zapotrzebowaniom przygotowaliśmy Konferencję – AUTYZM TERAZ.

 

 

 

Na konferencji zostaną zaprezentowane najnowsze doniesienia naukowe na temat etiologii i chorób współistniejących. Równie istotnym wykładem będzie omówienie objawów autyzmu.

Zapoznamy Państwa z zapowiadaną zmianą ICD- objawy zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz zmiany w nazewnictwie. Zmiana ICD-10 w ICD-11 ma nastąpić w 2022 roku.

Przedstawimy Państwu projekt badawczy – „Współwystępowanie zaburzeń ruchowych w zaburzeniach rozwoju ze spektrum autyzmu”.

Ważnym omawianym tematem będzie spojrzenie na dzieci z ASD w wieku przedszkolnym i czynnikom wpływającym na efektywność diagnozy.

Czas edukacji szkolnej, to trudny czas dla dzieci z ASD, a zagadnienie seksualności dzieci i młodzieży jest tematem tabu. Wykład na ten temat jest szczególnie istotny aby zapoznać z rolą rodziców i pedagogów w przekazywaniu wiedzy tym obszarze.

Ważną poruszaną kwestią będzie wchodzenie w dorosłość osób ze spektrum autyzmu oraz szanse i zagrożenia za tym idące.

Podzielimy się wiedzą, gdzie mogą Państwo otrzymać wsparcie dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

Aby się zapisać zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego    .
Z powodu dużego zainteresowania oraz wyczerpania limitu miejsc formularz rejestracyjny został zamknięty.

Więcej szczegółów na  wydarzeniu na  Facebooku

 

Zapraszamy!