Tabu w Autyzmie. Dziecko autystyczne w rodzinie

Warszawa, 09 - 10 maja 2020 r.

Proszę Państwa miło nam poinformować, że przed nami kolejna konferencja „Tabu w Autyzmie. Dziecko autystyczne w rodzinie”!

 

Konferencja ta kierowana jest do rodziców dzieci z ASD i osób mających styczność z podopiecznymi z ASD w swoim życiu zawodowym, czyli do każdego, kto na co dzień ma przebywa czy pracuje z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Celem konferencji jest podnoszenie kwalifikacji osób pracujących z dziećmi z zaburzeniami ASD oraz zwiększenie świadomości wśród rodzin, które mierzą się z tym zaburzeniem.

Ale nie będzie to zwykła konferencja! Zapraszamy Państwa na konferencję interaktywną - zakładającą aktywny udział uczestników! Pierwszy dzień tradycyjnie skupi się na wykładach, natomiast drugiego dnia uczestnicy zostaną poproszeni o wzięcie udziału w debatach oksfordzkich oraz panelach dyskusyjnych prowadzonych przez specjalistów.

 

9 maja, pierwszego dnia skupimy się na wykładach prelegentów zaproszonych przez Fundację Vivere Aude. Omówią oni spektrum możliwych objawów ASD oraz różnorodność terapii, a także kluczową rolę współpracy dla skuteczności terapii. Ważnym zagadnieniem będzie wykład na temat chorób współwystępujących z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Poruszony zostanie temat seksualności oraz zachowań trudnych przejawianych przez osoby z ASD.

10 maja, drugi dzień podzielony zostanie na dwie części. Pierwszą część będą stanowić dwie debaty oksfordzkie, natomiast po przerwie odbędą się panele w niewielkich, 30-osobowych grupach, gdzie dyskusję prowadzić będą najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach. Dyskusja będzie tyczyć się zachowań trudnych , akceptacji autyzmu w rodzinie, chorób współistniejących i seksualności osób ze spektrum autyzmu.

 

Wykładów podczas naszej konferencji udzielą między innymi:

  • Dr hab. n. med. Barbara Remberk
  • dr hab. Zbigniew Izdebski
  • Kamila Rzosińska - Pedagog specjalny, oligofrenopedagog, terapeuta ABA
  • Marzena Mandziej - psycholog, logopeda

 

Więcej informacji w krótce!

 

 

 

 

Proszę Państwa z przykrością informujemy, że konferencja „Tabu w autyzmie. Dziecko autystyczne w rodzinie” zostaje przeniesiona z powodu pandemii koronawirusa.

 

Konferencja odbędzie się jesienią 2020 r.